شهيد حسين رحماني قاسم آبادي فرزند علي به سال 1336 در خانواده اي متدين در روستاي نصرت آباد رفسنجان چشم به جهان گشود و پس از اتمام تحصيلات و سربازي در سال 1361 به استخدام مجتمع مس سرجشمه در آمد و در امور تغليظ اين مجتمع عظيم صنعتي آغاز به كار كرد.وي پس از شروع جنك تحميلي براي دفاع از مرزهاي كشور و اعتقادات و باورهاي خود طي چندين نوبت به جبهه ها شتافت و نهايتاً در تاريخ 16/11/1361 در عمليات كربلاي پنج و منطقه عملياتي شلمچه دعوت حق را لبيك گفت و به خيل عظيم شهيدان دفاع مقدس و آرمانهاي الهي پيوست. از وي چهار فرزند برومند به نامهاي رقيه ، ربابه ، فاطمه و علي باقي مانده است.

فرازهايي از مناجات نامه و وصيت نامه شهيد حسين رحماني قاسم آبادي

بنام خداوندي كه هستي را آفريد . بنام معبودي كه پيامبران خود را براي هدايت مرديم فرستاد. بنام آن پروردگاري كه ائمه اطهار را بعد از پيامبر انتخاب كرد و ما را به وسيله آنها هدايت نمود.

پروردگارا ! تو شاهد باش كه تو را مي پرستم و به پيامبران و ائمه اطهار ايمان دارم و همه آنها را مي پذيرم. پروردگارا تو را شكر مي كنم كه محبت پيامبران و ائمه‫ات را در دل من قرار دادي . اي مردم بدانيد كه من اين جملات را از اعماق قلبم مي گويم. بدانيد كه اسلام و انقلاب حق است و هميشه پيروز مي باشد. اي بندگان خدا هرگز مرگ را فراموش نكنيد و انقلاب و رهبر را ياري نماييد تا روز قيامت سربلند باشيد.

خاطرات شهيد حسين رحماني قاسم آبادي از زبان حاج آقا كرمي نماينده سازمان تبليغات

شهيد رحماني زندگي بسيار ساده اي داشت و براي شركت در مراسم مذهبي و نماز جماعت روستا اهميت زيادي قائل بود. به ريزه كاريهاي تربيتي در كودكان توجه بسياري داشت. يك روز در مسجد روستا به كودكان مدرسه واكسن مي زدند. يادم هست كه شهيد رحماني به اين كار اعتراض كردند و گفتند چون اين كار براي كودكان دردناك است انجام آن در مسجد باعث گريز كودكان از مساجد و ايجاد خاطره بد در ذهن آنها مي شود. در عمليات كربلاي پنج شلمچه شهيد شدند. از روزي كه عمليات كربلا شروع شده بود. ايشان در خانه بودند و مرتب گريه مي كردند. انگار مي دانستند شهيد مي شوند. به همسرشان مي گفتند تو ضمانت بده كه اگر من به جبهه نروم اينجا سالم مي مانم و
نمي ميريم تا من به جبهه نروم. اما همسرشان ميگفتند من نمي توانم چنين كاري كنم پس شهيد رحماني به جبهه رفتند و در همان عمليات نيز شهيد شدند.