شهيد محمد خرسندي فرزند نادعلي به سال 1341 در شهربابك ديده به جهان گشود و دوران كودكي و نوجواني را در خانواده اي مذهبي و علاقه مند به اهل بيت گذراند. با پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامي و با تفكرات و افكار بلند معمار كبير انقلاب حضرت امام خميني (ره)آشنا گرديد. در سال 1363 به استخدام مجتمع مس سرچشمه در آمد و در واحد پالايشگاه مشغول به كار شد و در دوران جنگ تحميلي در قالب نيروهاي بسيجي براي دفاع از كيان اين آب و خاك و كوتاه كردن دست دشمن زبون به جبهه ها شتافت و در تاريخ 16/4/1365 در منطقه شلمچه و درعمليات غرور آفرين كربلاي پنج شهد شيرين شهادت را نوشيد و به ديدار دوست شتافت. از اين شهيد گرانقدر چهار فرزند به نامهاي ناعلي، اصغر، محسن و مهدي به يادگار مانده است.

فرازهايي از وصيت نامه شهيد محمد خرسندي

خداوندا ما را از شهدا قرار ده و توفيق عنايت كن تا مسئوليت خونشان را درك كنيم . از امت ايثارگر و مبارز ايران مي خواهم كه از رهبر عظيم الشأن انقلاب پيروي كنيد. خداوند شما را موفق و پيروز گرداند.

شهيد محمد خرسندي از زبان آقاي علي مرادي شاغل در كنترل كيفي پالايشگاه

شهيد خرسندي انسان مخلصي بود و به مسائل ديني بسيار معتقد و پايبند بود. در آن سالها يادم مي آيد در ماه مبارك رمضان شركت براي پرسنل سرويس اياب و ذهاب گذاشته بود تا همه بتوانند نماز را به جماعت در مسجد برگزار كرده و بعد به محل كار خود برگردند. يك روز به دليل مشغله كاري ما نتوانستيم به سرويس برسيم و سرويس رفته بود. شهيد خرسندي به اصرار زياد خودش ماشين كرايه كرد و همه ما را خود به مسجد برد تا از نماز جماعت آن روز باز نمانيم.