شهيد حاج غلامرضا عابديني فرزند حسين به سال 1334 در منطقه پاريز از توابع سيرجان متولد شد . او كه در زادگاهش به حسن خلق، امانت داري،صداقت و تدين معروف بود ، از سالهاي جواني با جريانات سياسي و مذهبي مخالف حكومت شاهنشاهي آشنايي پيدا كرد و در راه ثمر رسيدن و پيروزي انقلاب اسلامي در منطقه از هيج كوششي فروگذار نكرد. شهيد عابديني در سال 1353 در مجتمع مس سرچشمه استخدام و در امور انبارها آغار به كار كرد . با آغاز جنگ تحميلي همراه با ديگر بسيجيان جان بر كف استان به سوي جبهه هاي نبرد شتافت . اين شهيد معاون دسته گردان 416 لشكر ثارالله كرمان بود و در تاريخ 19/10/1365 به لقاء الله پيوست و به ملكوت اعلي پر كشيد . محل شهادت بزرگوار منطقه عملياتي كربلاي پنج در شلمچه بود. از وي چهار فرزند به نامهاي مريم،علي اكبر ، محمدعلي و حسين باقي مانده است.

فرازهايي از مناجات نامه و وصيت نامه شهيد غلامرضا عابديني پاريزي

بنام خداوند بزرگ بخشاينده و مهربان

از خداوند بزرگ مسئلت دارم كه هر چه مي نويسم بجز رضاي يگانه چيزي نباشد . حمد و سپاس خداوند بزرگ كه جهان و مخلوقات را آفريد و مقتدر و مهربان است. درود و سلام بر محمد كه با تزكيه و تعليم و با صبر و استقامت و شهادت اسلام را احياء كردند.

حمد و ثناي خداوند عز و جل كه در اين دوره از زمان هم مردي عظيم الشأن و رهبري خردمند و آگاه و بيدار. روح الله موسوي خميني را براي هدايت و رهايي انسانها از زير سلطه ظالمان ياري و نصرت فرمود.

اي مردم بدانيد كه من با آگاهي كامل براي ياري اسلام اين راه را انتخاب كردم و هيچ گونه اجبار و زوري مرا مجبور نكرده است.

و اما وصيت مي كنم شما را به تقوي الهي و اينكه قرآن را فرا گيرند و نماز را با حضور قلب و خشوع بخوانيد و زبان و افكار خود را از سخنان بيهوده و لهو نگهداريد و روزه بگيريد و زكات مال خود را به مستمندان بدهيد و براي دفاع از اسلام و ميهن غيرت داشته باشيد تا سعادتمند شويد.

اما اي مادر بزرگوارم اميدوارم كه مرا عفو كنيد از اينكه نتوانستم پسري خلف باشم. چنانچه خداوند دستور داده است كه مرا بپرستيد و بعد به والدين خود نيكي كنيد،چون نتوانستم فرمان خداوند عز و جل را انجام دهم ، اميد عفو دارم.

اما اي همسرم تو را به خدا مي سپارم و از تو اميد عفو و بخشش دارم.

اما اي نور چشميهاي عزيزم(مريم و علي و محمدعلي و حسين) شما را به خداوند بزرگ مي سپارم و از اينكه نتوانستم پدري شايسته باشم اميد عفو دارم.