کد خبر: 383/ ١٠:٥٦ - چهارشنبه ٣٠ مرداد ١٣٩٨/ تعداد بازدید: 383
نسخه چاپي
ارسال به دوست
 
اخبار
مدیرعامل شرکت مس عنوان کرد
توسعه ذوب خاتون‌آباد کامل‌کننده‌ صنعت سبز شرکت مس
 
دکتر اردشیر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت مس گفت: با اجرای طرح توسعه ذوب خاتون‌آباد از 80 هزار تن به 120 هزار تن و همچنین اجرای طرح اسید سولفوریک خاتون‌آباد به ظرفیت 600 هزار تن در سال، صنعت مس به یک صنعت سبز تبدیل می‌شود.

به گزارش نیسیکو، سعد محمدی با اشاره به اینکه طرح توسعه ذوب خاتون‌آباد از اول مردادماه آغاز شده است، گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، این طرح حداکثر تا پنج ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد و سپس با بهره‌برداری از طرح اسید سولفوریک خاتون‌آباد که پیشرفتی بالای 85درصد دارد فرایند سبز شدن صنعت مس تکمیل خواهد شد.
مدیرعامل شرکت مس با بیان این‌که فرایند توسعه در حوزه ذوب با تغییر نوع تکنولوژی الزامات محیط زیستی را محقق می‌کند، گفت: با این حال تیم مدیریتی شرکت مس در طول سال‌های گذشته اصلاحات اساسی در فرایند ذوب خاتون‌آباد ایجاد کردند تا غبار خروجی الکتروفیلتر درایر و فلش را به سطح استانداردهای محیط زیست کشور برسانند و در این امر هم موفق بودند.
وی با اشاره به این موضوع ‌که شرکت مس همواره پاسخگوی مسائل اجتماعی و زیست‌محیطی مردم مناطق تولیدی بوده است، گفت: در حال حاضر هم تأکید ما بر این است که برای چشم‌اندازهای توسعه‌ای که برای سال‌های آینده تعریف کرده‌ایم الزامات محیط زیستی را بالاتر از استانداردهای کشور و حتی بین‌المللی رعایت کنیم تا چهره محیط زیستی شرکت ملی صنایع مس ایران حفظ شود.
مدیرعامل شرکت مس تصریح کرد: شرایط فعلی شرکت مس در حوزه آب‌وخاک و رعایت صد درصدی الزامات محیط زیستی در این حوزه‌ها بالاتر از حد انتظار است؛ به‌طوری‌که میانگین مصرف آب در فرایند تولید در شرکت مس از استانداردهای جهانی پایین‌تر است و حتی در حوزه تیکنرها به دانش بومی‌ هم دست پیدا کردیم.

 
انتهای پیام / *
 
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
چند رسانه ای
اطلاعیه ها آرشیو ...
مناقصه و مزایده آرشیو ...
پیوند ها
استارت آپ ایمنی ویکند شعار سال 1398 دفتر مقام معظم رهبری ریاست جمهوری شهدا
انتشارات آرشیو ...

سايتهاي وابسته