کد خبر: 800/ ٠٨:١٦ - شنبه ١٨ خرداد ١٣٩٨/ تعداد بازدید: 800
نسخه چاپي
ارسال به دوست
 
اخبار
با اتکا به توان داخلی صورت گرفت
تغییر طرح درب کوره‌های آندی ذوب مس خاتون‌آباد
 
مهندس علی کریمی فر؛ مدیر امور ذوب مس خاتون‌آباد گفت: در سال رونق تولید، تغییر طرح و بهبود عملکرد درب کوره‌های آندی ذوب خاتون‌آباد، با اتکا به توانمندی‌های داخلی و بدون نیاز به شرکت‌های خارجی انجام شد.

مدیر امور ذوب مس خاتون‌آباد با اعلام این خبر اظهار داشت: این طرح با توجه به خط‌مشی شرکت مبنی بر اعتلای رونق تولید، کاهش هزینه‌های تعمیر و نگهداری تجهیزات، افزایش ساعات در دسترس تجهیز و حمایت از بومی‌سازی در مجتمع مس شهربابک تعریف و پیاده‌سازی شده است.

وی افزود: طبق طرح عملیات، باز و بسته شدن درب‌های کوره‌های آندی توسط جک‌های پنوماتیکی انجام می‌شود و این جک‌ها باید علاوه بر تحمل وزن ساختاری طراحی شده مقدار 1800 کیلوگرم بتن نسوز نصب شده جهت عایق‌کاری، کاهش صدمات و تلفات حرارتی، تجهیز کوره آندی را نیز در هر سیکل دریافت بلیستر و انتقال سرباره جابجا کنند.
کریمی‌فر تصریح کرد: این تغییر با توجه به دشواری تعویض جک‌ها در شرایط کاری گرم کوره با تغییر در نوع جرم نسوز، ضمن سبک‌سازی وزنی درب (کاهش 600 کیلوگرمی) موجب کاهش شیب دمایی منطقه‌ای، کاهش مصرف نسوز، کاهش هزینه تعمیر و نگهداری جک‌های پنوماتیکی و افزایش زمان در دسترس تجهیز نیز شده است که اثرات مهمی چون کاهش توقفات تولید و افزایش راندمان تولید و کاهش شاخص مصرف انرژی را به همراه داشته است.

 
انتهای پیام / *
 
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
چند رسانه ای
اطلاعیه ها آرشیو ...
مناقصه و مزایده آرشیو ...
پیوند ها
شعار سال 1398 دفتر مقام معظم رهبری ریاست جمهوری شهدا
انتشارات آرشیو ...

سايتهاي وابسته