کد خبر: 754/ ٢١:١٠ - سه شنبه ١٦ مرداد ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 754
نسخه چاپي
ارسال به دوست
 
اخبار
در چهارماهه نخست سال 97 محقق شد
تولید بیش از 46 هزار تنی کاتد در مجتمع مس سرچشمه
 
جلسه بررسی تولیدات مجتمع مس سرچشمه تا تاریخ 12 مردادماه سال جاری با حضور مهندس «محمدرضا بنی‌اسدی‌راد» مدیرعامل شرکت مس و مهندس «علی محمدی» عضو هیأت‌مدیره شرکت مس و همچنین مدیران ارشد امورهای تولیدی مجتمع مس سرچشمه برگزار شد.

به گزارش نيسيكو به نقل از مس پرس، مجتمع مس سرچشمه تا دوازدهم مردادماه سال جاری موفق به تحقق تمامی برنامه‌های تولیدی شده است، به‌طوری‌که بسیاری از شاخص‌های تولیدی با رشد همراه بوده است.
بر پایه گزارش ارائه‌شده در این جلسه، طی این بازه زمانی امور معدن مجتمع مس سرچشمه موفق به استخراج 33 میلیون و 261 هزار تن از معدن مس سرچشمه شده است که درمجموع نسبت به برنامه پیش‌بینی‌شده 4 میلیون 580 هزار تن بیشتر استخراج کرده است. همچنین، سنگ سولفور استخراجی از معدن مس سرچشمه تا تاریخ 12 مردادماه سال جاری 11میلیون و 707 هزار تن بوده است که درمجموع طی این بازه زمانی این امور موفق به استخراج 425 هزار تن بیشتر از برنامه پیش‌بینی شده است.
بر اساس این گزارش، مس محتوی تولیدی کارخانجات تغلیظ مجتمع مس سرچشمه در تیرماه 5946 تن بوده است که درمجموع طی این ماه 478 تن بیشتر از برنامه پیش‌بینی‌شده تولید شده است. همچنین این امور موفق به تولید 64 هزار و 625 تن مس محتوی کنسانتره طی این بازه زمانی شده است که نسبت به برنامه پیش‌بینی شده 480 تن بیشتر تولید شده است.
طی این بازه زمانی مس محتوی کنسانتره ارسالی به کارخانه ذوب مجتمع مس سرچشمه، 269 هزار و 588 تن بوده است که درمجموع تا تاریخ 12 مردادماه سال جاری 69 هزار 547 تن آند تولید شده است. همچنین آند ورودی به پالایشگاه مجتمع مس سرچشمه طی این بازه زمانی،  66 هزار 641 تن بوده است.
در این بازه زمانی پالایشگاه مجتمع مس سرچشمه موفق به تولید 46 هزار 669 شده است. علاوه بر این، امور لیچینگ مجتمع مس سرچشمه 2513 تن کاتد تولید کرده است که نسبت به برنامه پیش‌بینی‌شده  60 تن رشد تولید داشته است.
همچنین تا 12 مردادماه سال جاری، مجتمع مس سرچشمه موفق به تولید66 هزار و 269 تن مس محتوی معدنی شده است که نسبت به برنامه پیش‌بینی‌شده 1158 تن بیشتر تولید کرده است.
گفتنی است، در این جلسه همچنین وضعیت پروژه‌های توسعه شرکت مس در مجتمع مس سرچشمه همچون پروژه احداث کارخانه تغلیظ دره‌زار، نوسازی کوره‌های آندی و افزایش ظرفیت تیکنرهای باطله و احداث کارخانه اسیدسولفوریک مورد بررسی قرار گرفت.

 
انتهای پیام / *
 
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
چند رسانه ای
اطلاعیه ها آرشیو ...
مناقصه و مزایده آرشیو ...
پیوند ها
شعار سال 1396 دفتر مقام معظم رهبری ریاست جمهوری شهدا
انتشارات آرشیو ...

سايتهاي وابسته