کد خبر: 935/ ١٣:٣٧ - دوشنبه ١٣ آذر ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 935
نسخه چاپي
ارسال به دوست
 
اخبار
مدیر برنامه‌ریزی و نظارت شرکت مس خبر داد
رشد بی‌سابقه 8درصدی تولید مس محتوی
 
شرکت ملی صنایع مس ایران براساس آمار تولید، تا پایان آبان‌‌ماه سال جاری موفق به رشد تولید 8درصدی مس محتوی شد.

به گزارش مس پرس، مهندس «سعد عبدی» مدیر برنامه‌ریزی و نظارت شرکت مس، با اعلام این خبر و با تأکید بر این‌که شاخص اصلی و عمده ما در ارزیابی برنامه‌های تولیدی، تولید مس محتوی است؛ گفت: تا پایان آبان‌ماه سال 96 تولید مس محتوی شرکت ملی صنایع مس ایران از مناطق مس سرچشمه، میدوک، سونگون و مزرعه، در مجموع 198هزار و 837 تن بوده است که در برابر برنامه تعریف‌شده 183هزار و 386تنی، رشد 8درصدی داشته است. با این میزان تولید، شرکت مس موفق به اجرای 73درصد از برنامه تولید سال جاری شده است.
مدیر برنامه‌ریزی و نظارت با بیان این‌که تولید مس محتوی کنسانتره نیز طی هشت‌ماهه سال جاری، رشد 9درصدی داشته است، گفت: تا پایان آبان‌ماه، مجموع تولید مس محتوی کنسانتره 191هزار تن بوده است؛ درحالی‌که براساس برنامه پیش‌بینی‌شده باید 175هزار تن مس محتوی کنسانتره تولید می‌کردیم.
عبدی با بیان این‌که تولید کنسانتره مس نیز طی این دوره‌ زمانی، رشد 4درصدی را تجربه کرده است، گفت: در طی این مدت، شرکت مس 749هزار و 979 تن نسبت به برنامه تعریف‌شده 719هزار و 56 تنی، کنسانتره مس تولید کرد که این میزان تولید هم بیانگر تحقق 70درصدی برنامه تولید سال جاری است.
وی افزود: تولید کنسانتره مولیبدن شرکت مس هم در این بازه زمانی، از رشد 18درصدی برخوردار شده است و با تولید 5هزار و 496 تن مولیبدن نسبت به برنامه 4هزار و 659 تنی تولید، 79درصد از برنامه تولید سال 96 شرکت مس را محقق کرده است.
مدیر برنامه‌ریزی و نظارت شرکت مس درباره کل استخراج شرکت مس از مناطق سرچشمه، میدوک، سونگون و معادن دیگر در طی این هشت‌ماه گفت: شرکت مس در مجموع 120 میلیون و 345هزار تن استخراج داشته است که در مقایسه با برنامه تعریف‌شده 99 میلیون و 856هزار تنی، از رشد 20درصدی برخوردار بوده است.
عبدی اظهار داشت: برنامه تعیین‌شده برای تولید سنگ سولفوری تا پایان هشتمین‌ ماه سال جاری از مناطق مس سرچشمه، میدوک و سونگون  32 میلیون و 184هزار تن بوده که با عملکرد 34 میلیون و 337هزار تنی، 6درصد از برنامه جلوتر بوده است و درمجموع، شرکت مس در این قسمت هم 72درصد از برنامه تولید سنگ سولفور سال 96 را محقق کرده است.
مدیر برنامه‌ریزی و نظارت شرکت مس با بیان این‌که بررسی برنامه‌های تولید شرکت مس در زمینه تولید آند و کاتد، به ترتیب نشان‌دهنده کاهش هفت و پنج‌درصدی آمار تولید است، گفت: تا پایان آبان‌ماه سال جاری، مجموع تولید آند شرکت از مجتمع ذوب سرچشمه و خاتون‌آباد در حدود 108هزار تن بوده است که نسبت به برنامه تولید 116هزار و 46تنی، نشان‌دهنده تحقق 93درصدی برنامه‌های تولید شرکت مس است.
وی افزود: همچنین، مجموع تولید کاتد شرکت مس از پالایشگاه‌های خاتون‌آباد و سرچشمه و لیچینگ و بیولیچینگ سرچشمه و میدوک، 88هزار و 372 تن بوده است که نسبت به برنامه پیش‌بینی‌‌شده 93هزار و 115تنی برای هشت‌ماهه سال 96، نشان از تحقق 95درصدی برنامه‌های تولید دارد.
عبدی با بیان این‌که افت تولید آند و کاتد شرکت مس به خاطر تغییر تکنولوژی کارخانه ذوب سرچشمه از ریورب به فلش است، گفت: معمولاً در تمام کارخانه‌های دنیا در زمان تغییر تکنولوژی به‌دلیل آماده‌سازی و تا پایداری کوره فلش و رفع اشکالات و نواقص، کاهش موقتی تولید روی می‌دهد و ما امیدواریم که تا اوایل دی‌ماه با پایداری کوره فلش و رفع تمامی اشکالات، کاهش تولید را تا پایان سال جاری جبران کنیم.
وی تصریح کرد: البته این مهم با همت همه کارکنان عزیز قابل انجام است؛ همچنان‌که در زمان آسیب دیدن چند تابلوی برق هنگام راه‌اندازی آزمایشی کوره فلش، در حدود 45روز با اصلاح مشکلات پیش‌آمده، تولید به حالت طبیعی خود بازگشت.

 
انتهای پیام / *
 
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
چند رسانه ای
اطلاعیه ها آرشیو ...
مناقصه و مزایده آرشیو ...
پیوند ها
شعار سال 1396 دفتر مقام معظم رهبری ریاست جمهوری شهدا
انتشارات آرشیو ...

سايتهاي وابسته